تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور

بچه‌ها Scratch را ترجیح می‌دهند، معلمان معمولا Code.org را ترجیح می‌دهند. ما هر دو را دوست داریم و دلیل آن را در اینجا توضیح خواهیم داد.

هر دو Code.org و Scratch پلتفرم‌های نرم‌افزاری مبتنی تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور بر مرورگر هستند که هر دانش‌آموزی را با Chromebook یا رایانه دیگری قادر می‌سازد تا از پروژه‌ها در فضای ابری استفاده کرده و ذخیره کند. کاربرپسندتر و پویاتر از کتاب های درسی! (Code.org روی تبلت ها نیز عالی کار می کند، Scratch اینطور نیست، اما در عوض یک برنامه ساده شده Scratch Jr. دارد).

هر پلتفرم رویکرد آموزشی متفاوتی دارد — توصیه می‌کنیم از چندین پلتفرم استفاده کنید، مشابه روشی که یک زبان خارجی را با استفاده از تکنیک‌های متعدد (فلش‌کارت، تمرین مکالمه، تماشای فیلم، کاربرگ‌ها) آموزش می‌دهید. این به تقویت مفاهیم به طرق مختلف کمک می کند.

در اینجا چیزی است که ما در مورد Code.org دوست داریم:

دارای سیستم مدیریت یادگیری توسعه یافته است. تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور داشبورد معلم آنها تنظیم حساب های دانش آموزی، نظارت بر پیشرفت دانش آموزان و اختصاص کلاس ها به سطوح برنامه درسی خاص را برای معلمان بسیار آسان می کند. می توانیم بگوییم که آنها مستقیماً با معلمان کار کرده اند تا این کار را آسان کنند.

با دیزنی و سایر برندها شریک می شود تا شخصیت های مورد علاقه بچه ها در پلتفرم گنجانده شوند (Frozen، Moana، Minecraft و غیره). بسیاری از بچه ها می گویند “من می خواهم Minecraft را بازی کنم!” و از همان ابتدا بسیار هیجان زده شوید.

محدوده و ترتیب مشخصی برای پازل های Code.org وجود دارد. آنها به طور متفکرانه آن را ساخته اند تا درس ها بر روی یکدیگر تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور ساخته شوند و مفاهیم کلیدی مرور شوند. دانش‌آموزان ایرانیان سایبر با گذراندن هر سطح به جلو حرکت می‌کنند — این به‌ویژه برای بچه‌هایی که تقویت مثبت ثابت قبولی را دوست دارند عالی است.

دانش‌آموزان می‌توانند کد جاوا اسکریپت مربوطه را ببینند (در تئوری حداقل — آنها باید یک دکمه اضافی را فشار دهند). Code.org در حال ایجاد برنامه درسی بیشتر با کد واقعی است.

معلمان یک کلید پاسخ دریافت می کنند — بنابراین حتی معلمانی که هیچ پیشینه ای در کدنویسی ندارند احساس می کنند همیشه باید به آن تکیه کنند.

مشکل اصلی این است که بچه ها، به خصوص تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور بزرگترها، ممکن است خسته شوند. آزادی زیادی برای آزمایش و ساختن آنچه تصور می کنید وجود ندارد.

در اینجا چیزی است که ما در مورد Scratch دوست داریم:

Scratch یک پلتفرم با پایان باز است که آن را برای دانش آموزان اولیه قابل دسترسی می کند، اما همچنین فرصت های زیادی را برای پروژه های پیچیده ارائه می دهد. ببینید چگونه شخصی برادران سوپر ماریو را دوباره خلق کرد.

بچه ها تمایل دارند آزادی و گزینه های خلاقانه را دوست داشته باشند. از همان ابتدا، می‌توانید از طیف کامل بلوک‌های کدنویسی استفاده کنید. چیزی برای همه وجود دارد — می توانید یک بازی چند نفره با یک سیستم امتیاز، یک ربات چت، یک داستان متحرک و غیره بسازید.

شما می توانید تصاویر را وارد و ویرایش کنید، بنابراین می توانید به طور کامل یک آواتار/Sprite طراحی کنید و از آن در بازی خود استفاده کنید.

آنها اخیراً برخی از قابلیت‌های Teacher/Admin را ایجاد کرده‌اند که صرفه‌جویی زیادی در زمان داشته است، اگرچه هنوز بسیار ابتدایی است (ایجاد حساب کاربری انبوه و غیره).

Scratch می تواند برای معلمان جدید بسیار سخت باشد زیرا تعداد کمی از آموزش های داخلی وجود دارد و ماهیت باز بودن آن به این معنی است که یک “کلید پاسخ” وجود ندارد (که در واقع کدنویسی واقعی را بهتر منعکس می کند). در حالی که با نحو به کد واقعی تبدیل نمی شود، تفاوت اسکرچ با اسکرچ جونیور عملکرد آن به قدری گسترده است که می توانید تمام مفاهیم اصلی تفکر محاسباتی را از طریق آن آموزش دهید.

Love means teaching programming to children, I hope I can help you programming to children and teenagers.

Love means teaching programming to children, I hope I can help you programming to children and teenagers.